ETJA NATURALNY OLEJ BRZOSKWINIOWY 50 ml
ETJA NATURALNY OLEJ BRZOSKWINIOWY 50 ml
BRZOSKWINIA ZWYCZAJNA (Prunus persica)
Gatunek rośliny należący do rodziny różowatych. Najprawdopodobniej roślina pochodzi z północno-wschodnich i środkowych Chin. Występuję tylko w odmianie uprawnej. Drzew brzoskwini rośnie do 6 metrów wysokości i średnio żyję do 30 lat. Owoce brzoskwini o masie 100-200 są koloru żółtego z miejscowymi czerwonymi rumieńcami. W środku owocu znajduję się pestka z której otrzymuję się jasnożółty olej roślinny o dość rzadkiej konsystencji.
NATURLANY OLEJ BRZOSKWINIOWY/ Prunus Persica (Peach) Kernel Oil/
Filtrowany olej otrzymywany z pestek brzoskwini w wyniku tłoczenia na zimno. Lekki olej podobny w składzie do oleju ze słodkich migdałów. Zawiera wysoką zawartość kwasów NNKT w tym kwas omega -6,9. Zmiękcza naskórek, działa ochronnie, poprawia kondycję zmęczonej cery oraz delikatnie ściąga rozszerzone pory. Doskonały do każdego rodzaju skóry, również wrażliwej skóry dzieci.
SPOSÓB UŻYCIA
-
może być używany bezpośrednio na skórę jako oliwka do ciała.
-
stosować jako bazę do masażu
-
kąpiel nawilżająca. Do wanny wypełnionej 1/3 ciepłej wody wlać ok 10 ml oleju (ok. jednej łyżki stołowej)
-
jako środek zmiękczający jest dobrym, delikatnym dodatkiem do kremów oraz balsamów
-
lekka formuła sprawdza się dobrze w pielęgnacji ust oraz paznokci
Olej brzoskwiniowy oferowany przez firmę ETJA jest w 100% naturalny.
PRZECHOWYWANIE
Zawsze po użyciu zakręcaj buteleczkę i przechowuj w chłodnym i ciemnym miejscu.
POCHODZENIE
Państwa Europy, Włochy
Naturalne oleje do skóry
Oleje do skóry i ich właściwości
Jakie są zalety naturalnych olejów roślinnych oferowanych przez firmę ETJA? Oleje są dobrze przyswajalne przez skórę, doskonale się wchłaniają i dostarczają jej bogatych składników odżywczych. Aromatyczne oleje do skóry są cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (m.in. Omega-3 i Omega-6) oraz wielu witamin: A, E i D.
Jakie wykazują działanie? Oleje doskonale nawilżają i odżywiają skórę, a także stymulują procesy odnowy komórkowej. Nie tylko tworzą na naszej skórze tzw. powłokę ochronną, ale również przeciwdziałają nieuchronnemu starzeniu się skóry. Ponadto wspomagają leczenie wielu chorób skórnych.
Naturalne oleje do skóry stosujemy nie tylko po kąpieli, ale chętnie wykorzystujemy je też w trakcie masażu. Bardzo dobrze rozprowadzają się na skórze i wnikają w jej wewnętrzne warstwy. Pełnią także funkcję balsamu do włosów. Polecane są zwłaszcza do suchych i zniszczonych włosów.
Olejki do masażu i ich zbawienne właściwości
Roztwór olejków eterycznych rozpuszczony w olejach nośnikowych jest niezbędnym dodatkiem do wykonania leczniczego masażu. Jakie olejki najlepiej stosować do relaksującego masażu? Doskonałym wyborem będą naturalne oleje nośnikowe, takie jak olej arganowy BIO, avocado BIO, z nasion dzikiej róży BIO, Jojoba, z miąższu kokosa BIO.
Chcesz zapewnić ciepło i komfort w czasie masażu? Skorzystaj z dobroczynnych właściwości olejków oferowanych przez firmę Etja. Połączenie ciepłego olejku z odpowiednimi technikami masażu, to prawdziwy relaks dla zmęczonego i zestresowanego ciała i umysłu. Olejki przeznaczone do masażu relaksacyjnego rozluźniają, regenerują, uwalniają od napięć i wprowadzają w błogi nastrój. Polecamy również masaż aromaterapeutyczny, w czasie którego poczujesz, jak olejki wnikają w głąb Twojej skóry. Olejki do masażu nie tylko odprężają i poprawiają samopoczucie, ale również doskonale pielęgnują i nawilżają skórę. Poza tym aromatyczne olejki do masażu stosujemy w celu złagodzenia bólu mięśni i stawów, a także do redukcji cellulitu.
Na własny użytek można stosować do przyrządzenia roztworu olej sojowy, słonecznikowy, kukurydziany lub oliwę z oliwek. Natomiast należy unikać mieszanek olejowych typu olej uniwersalny, olej zawierający konserwanty oraz olej nieświeży. Pamiętajmy, że masaż wykonujemy techniką delikatnego uklepywania i głaskania ciała zawsze w kierunku serca. Bezpieczniejszy jest masaż miejscowy czyli delikatne nacieranie bolących mięśni, stawów czy pleców roztworem olejku. Tu również obowiązuje zasada masowania w kierunku serca. Przed każdym masażem przygotowujemy nowy, świeży roztwór olejków.
Literatura dotycząca zabiegów aromaterapeutycznych poleca stosowanie 20-25 kropli mieszaniny olejków eterycznych na 50 ml oleju nośnikowego. Przygotowany roztwór należy przechowywać
w szczelnie zamkniętej, szklanej butelce. Przed użyciem należy wstrząsnąć roztworem. Zepsuty, przestarzały roztwór może do niczego się nie przydać, dlatego polecamy robić mieszankę tuż przed zabiegiem.
Do podstawowych technik masażu zaliczamy głaskanie, ugniatanie, uciskanie, rozcieranie, uderzenia, wstrząsanie. Wymienione techniki mają również swoje zastosowanie w rozmaitych rodzajach masażu do których zaliczamy:
Kąpiel aromaterapeutyczna
Kąpiel w naturalny sposób dostarcza wspaniałego orzeźwienia, nie tylko odświeża, ale również pomyślnie wpływa na cały organizm. Jest znakomitym sposobem na odreagowanie stresu, dobroczynnym odprężeniem oraz chwilą przemyśleń nad mienionym dniem. W ciepłej wodzie odpręża się całe ciało, szczególnie przy użyciu olejków eterycznych oraz olejów nośnikowych, kąpiel nabiera przyjemnej woni, pielęgnuje skórę, a także ma właściwości lecznicze. Dodanie olejku do gorącej kąpieli sprawia, że wchodzi on w kontakt z całą skórą i jednocześnie w procesie oddychania przedostaje się do płuc, oczyszczając nasz cały organizm z toksyn. W ten sposób oferuje przyjemną chwilę relaksu. Jak stosować olejki do kąpieli? Dodaj niewielką ilość olejku (10-15 kropli lub według wskazań producenta danego olejku) na 1/3 wanny wypełnionej ciepłą wodą, w temperaturze 36 - 38⁰C. Czas kąpieli to 10 - 30 minut.
Olejki do kąpieli i ich cenne właściwości
Naturalne olejki eteryczne różnią się między sobą właściwościami. Każde z nich ma inną nutę zapachową oraz w inny sposób wpływa na gnębiące nas dolegliwości. Do kąpieli można dodać jeden bądź kilka różnych olejków, tworząc mieszankę kompozycji, która będzie skutecznie oddziaływać na nasz organizm.
Marzysz o relaksującej kąpieli i chcesz przy tym stworzyć przyjemną atmosferę w łazience? A czy wiedziałaś, że regularne stosowanie olejku do kąpieli poprawia kondycję, wygląd skóry oraz zapobiega jej wysuszeniu? Aromatyczne olejki dodane do kąpieli sprawią, że Twoja skóra stanie się miękka, aksamitnie gładka, nawilżona i otulona Twoim ulubionym zapachem.
Jaki olejek eteryczny i olej do skóry wybrać? Najczęściej stosowane olejki do kąpieli to: olej kokosowy BIO, migdałowy, olejek arganowy BIO, Avocado BIO oraz olejki eteryczne, takie jak olejek eukaliptusowy, lawendowy, z drzewa różanego oraz wszystkie cytrusowe. Jednak wszystko zależy od Twoich upodobań. Możesz dokonać wyboru kąpieli orientalnej, stosując olejek ylang-ylang oraz paczulowy. Warto zaznaczyć, że nasze olejki do kąpieli nie tylko rozgrzewają zmysły, ale przede wszystkim chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Moc zastrzyku odżywienia skóry w wannie? Tak, to możliwe jedynie z naszymi produktami. Naturalne olejki eteryczne i oleje do skóry poprawiają ukrwienie skóry, łagodzą podrażnienia, ujędrniają, wzmacniają i niwelują stres. A wszystko dzięki zanurzeniu twojego ciała w kąpieli z eterycznymi olejkami i olejami nośnikowymi. Oddaj się tej chwili przyjemności!
Wszystkie nasze olejki eteryczne oraz oleje nośnikowe według określonych zasad i własnego upodobania można mieszać i stosować do kąpieli. Wybierz odpowiednią kategorię z naszego menu i sprawdź, który produkt firmy ETJA umili twoją kąpiel.